Print this page!

Naslovna Cinjenice i statistika Vesti Pretraga

JUGOSLAVIJA - Slovenija 2:1
06. septembar 2001.

Novi Sad, 4. septembra - Mlada fudbalska reprezentacija Jugoslavije (igrači do 21 godine) po drugi put je u kvalifikacijama za učešće na prvenstvu Evrope koje će se održati iduce godine, savladala nacionalni tim Slovenije, i to identičnim rezultatom - 2:1 (0:0).

Ni posle tri osvojena boda naši mladi fudbaleri nisu obezbedili učešće u baražu, tako da će konačna odluka pasti u poslednjem kolu 5. oktobra kada se sastaju Rusija i Švajcarska. Od rezultata tog meča zavisi i sudbina "plavih".

U prvom napadu u drugom delu utakmice "plavi" su poveli golom Delibašića. Brulc u 59. minutu postiže izjednačenje, da bi samo dva minuta kasnije na centaršut Šmita u šesnaestercu gostiju najviš skočio Jolovic i glavom loptu po drugi put poslao iza leđa golmana Murka.

Stadion: Vojvodine. Gledalaca: 8.000. Sudija: Hocler (Češka). Strelci: Delibašić (46) i Jolović (61) za Jugoslaviju, a Brulc (59) za Sloveniju. Žuti kartoni: Šmit i Ilijev (Jugoslavija), Radosavljević i Kvas (Slovenija).

JUGOSLAVIJA: Radivojević, Marković (Dobrijević), Šmit, Jolović, Martinović, Đorđević, Brnović, Vučićević (Stojaković), Delibašić, Bošković, Ilijev (Markoski).

SLOVENIJA: Murko, Lunder, Cesar, Janković, Pokorn, Radosavljević, Gobec, Žnuderl (Pekić), Komac (Beršnjak), Brulc, Kvas (Kokot -).