Print this page!

Naslovna Cinjenice i statistika Vesti Pretraga

Radnički (N) - Crvena zvezda 0:2 (0:2)
30. april 2001.

Niš, 28. aprila (Tanjug) - U 27. kolu Prve savezne fudbalske lige danas je u Nišu beogradska Crvena zvezda pobedila domaći Radnički sa 2:0 (2:0).

Utakmica je odigrana na stadionu "Čair", pred oko 14.000 gledalaca, a sudio je Igor Pejović iz Subotice.

Strelci: Drulić u 25. i Pjanović u 44. (jedanaesterac) minutu.

Radnički: Vasković, P. Stamenković, Mrkić, N. Stamenković, Trajković, Marković, Radonjić, G. Đorđević, Madžar (Vasić), Buzić, Vojvoda.

Crvena zvezda: Kocić, Marković, Vitakić, Bunjevčević, Glogovac (Vukomanović), Gvozdenović, Ilić, Lerinc, Aćimović, Drulić, Pjanović.

Crvena zvezda je prekinula uspešnu seriju niškog Radničkog i osvojila važne bodove u trci za naslov državnog prvaka.

Susret Radničkog i Crvene zvezde bio je veoma buran. Gosti su gospodarili terenom i već u 6. minutu preko Pjanovića imali prvu veliku priliku. Osam minuta kasnije Drulić je srušen u šesnaestercu Nišlija, sudija Pejović je pokazao na belu tačku, ali je Vasković odbranio udarac Aćimovića.

Crvena zvezda ipak dolazi u vođstvo u 25. minutu. Nakon centaršuta Pjanovića, Drulić je zahvatio loptu glavom i pogodio mrežu.

Pred odlazak na odmor Madžar je skrivio jedanaesterac, koji je Pjanović realizovao.

U nastavku meča Nišlije su zaigrale organizovanije. U nekoliko navrata su ugrozili Kocića, ali je golman Crvene zvezde bio veoma siguran, pa je Zvezda sačuvala prednost od dva gola razlike.