Print this page!

Naslovna Cinjenice i statistika Vesti Pretraga

Obilić - Partizan 3:1
24. februar 2001.

Beograd, 23. februar (Tanjug) - U 18. kolu Prve savezne fudbalske lige danas je u Beogradu domaći Obilić savladao Partizan sa 3:1 (2:0).

Utakmica je odigrana na stadionu Obilića, ped oko 3.000 gledalaca, a sudio je Miroslav Radoman iz Novog Sada.

Strelci: Filipović u 27, Vargić u 37. i Zimonjić u 80. za Obilić, a Saša Ilić u 57. minutu za Partizan.

Crveni karton: Bečanović (Partizan) 70. minut.

Obilić: Dimitrijević (Jeremić), Karić, Obradović, Vargić, G. Đorđević (N. Đorđević), Teodorović, Simonović, Zimonjić, Filipović, Vujačić, Aleksić (Babić).

Partizan: Kralj, Rašović, Jeremić, Duljaj, Gerasimovski (Mišković), Stanojević, Trobok, S. Ilić, Delibašić (Ranković), Ivić (Ilijev), Bečanović.

U premijernom meču prolećnog dela prvenstva Obilić je zasluženo savladao Partizan, dosadašnjeg lidera šampionata. Crno-beli su u prvom delu meča igrali veoma slabo.

Iako su često imali loptu u svom posedu Partizanovi fudbaleri su preterano kombinovali, slabo se kretali, pa je protivnik lako zaustavljao sve njegove napade.

Brzim polu-kontrama domaći su bez problema neometeni ulazili u zonu šuta, pa je u prvom poluvremenu Obilić čak dva puta iskoristio uspavanost protivničke odbrane i matirao nesigurnog i slabog Kralja.

Drugi deo susreta Partizan je počeo ambicioznije i prividno preuzeo kontrolu nad igrom. Crno-beli su uglavnom napadali i sporim akcijama pokušavali da nadmudre dobro organizovanu odbranu protivnika. Za razliku od Partizanovih, napadi Obilića su bili mnogo konkretniji. Njegovi fudbaleri su nekoliko puta imali priliku da savladaju Kralja, pa je Obilić mogao da postigne i ubedljiviju pobedu.