Naslovna Cinjenice i statistika Vesti Pretraga

Jugoslavija - Alžir 23:20 (14:7)
25. januar 2001.

Brani i daje golove: Zoran Đorđić
Nant, FRANCUSKA, 24. januara (Tanjug) - Jugoslavija je danas u francuskom gradu Nantu pobedila Alžir sa 23:20 (14:7), u 2. kolu B grupe svetskog prvenstva za rukometaše.

U dvorani "Bolije", pred oko 3.000 gledalaca, sudili su Ukrajinci Ludovik i Vakula.

JUGOSLAVIJA: Đorđić 1, Đurković 4, Jovanović 5, Matić 3 (2), Maksić 2 (1), Lapčević 2, Golić 1, Milosavljević 2, Đukanović, Lisičić 1, Škrbić 2, Šterbik.

ALŽIR: El Muhab, Lukil 2, Aukrija, Akčiče, Saidi 2, Budarli, Neđel Hamu 7, Gerbi 3, Lamali 3, Burenan, Hamad 3, Hakem.

Sedmerci: Jugoslavija 3 (3), Alžir -.

Isključenja: Jugoslavija 12, Alžir 16 minuta.

Jugoslavija i Alžir odigrali su večeras vrlo dobru i zanimljivu utakmicu, u kojoj je vođena velika, prava muška borba, uz mnoštvo lepih akcija i efektnih pogodaka.

Kakvu su predstavu rivali priuštili gledalištu, govori podatak da su vrlo često pljeskom nagrađivani za izvedene majstorije. To se posebno odnosi na Jugoslovene, koji su, naročito u prvom poluvremenu, demonstrirali vrlo dobar rukomet. Tih 30 minuta proteklo je u apsolutnoj dominaciji "plavih". Delovali su sigurno i otresito, rešeni da odmah spreče bilo kakvu neizvesnst u završnici meča.

Odbrana je bila neprobojna, pa su Alžirci bili nemoćni, uporno napadajući bez rešenja i ideja. Pri tome, briljirao je nesavladivi golman Zoran Đorđić, koji je, što je posebno zanimljivo, bio i strelac, jer se u 24. minutu uključio u akciju našeg tima i doneo vođstvo od 12:5.

Napad je takođe dobro funkcionisao, i činilo se da će naša ekipa ostvariti ubedljiviju pobedu nad Alžircima nego Francuzi, koji su ih dobili sa 10 golova razlike. Međutim, afrički predstavnik je u nastavku zaigrao mnogo bolje, a Jugosloveni popustili, pa je prednost od sedam golova na poluvremenu smanjena. Alžirci su zaigrali presing i velikom borbenošću približili se u 49. minutu na samo dva gola razlike (20:18).

Ponovni ulazak na teren golmana Đorđića, umesto nesigurnog Šterbika, stabilizovao je igru našeg tima, pa su "plavi" serijom 3-0 (23:18) "ohladili" kuražne Alžirce i njihove vatrene navijače.

U preostala tri minuta susreta Jugosloveni su rutinski sačuvali zasluženu pobedu. Osim Đorđića, u redovima našeg tima istakli su se Đurković, Jovanović i Golić, dok su kod Alžiraca najbolji bili Neđel Hamu i golman Hakem.

Selektor Branislav Pokrajac bio je vrlo zadovoljan igrom u prvom poluvremenu, i uglavnom se osvrnuo na taj period utakmice:

"Probali smo više rešenja u odbrani i uglavnom je sve dobro funkcionisalo. Pali smo, međutim, u nastavku, pa smo morali da kombinujemo i na kraju se vratimo na prvobitnu postavku igre. Bila je ovo, kako se kaže, radna pobeda, idemo dalje i okrećemo se narednom protivniku", izjavio je Pokrajac.

Golman Đorđić izrazio je žaljenje što je olako prokockana prednost od sedam golova:

"Ne znam šta se desilo u drugom poluvremenu. Igrali smo do tada odlično, a onda se neočekivano opustili i dozvolili rivalu da se razmahne. Dobro je da smo se na vreme konsolidovali, jer smo večerašnjom pobedom osigurali najmanje drugo mesto u grupi", rekao je golman naše reprezentacije.

Ratko Đurković je ocenio da je meč dobijen mnogo teže nego što se očekivalo:

"Izvukli smo se na vreme i sačuvali zasluženo vođstvo. Smatram, međutim, da ćemo protiv jačih ekipa i mi igrati još bolje", zaključio je Đurković.

*****

B grupa - rezultati prvog kola: Argentina - Kuvajt 22:16 (14:9), Francuska - Alžir 23:13 (10:4), JUGOSLAVIJA - Brazil 31:23 (15:12)

B grupa - rezultati drugog kola: Brazil - Argentina 19:20 (10:8), Kuvajt - Fancuska 14:30 (8:14), JUGOSLAIJA - Alžir 23:20 (14:7).