ODBOJKA:
JUGOSLAVIJA - Češka 3:1

08. septembar 1999.

Goran Vujević (Jugoslavija)
Viner Nojštad, Austrija, 7. septembar - U prvoj utakmici "B" grupe ovogodišnjeg prvenstva Evrope najbolji odbojkaši Jugoslavije savladali su reprezentaciju Češke rezultatom 3:1 (25:20, 25:11, 24:26, 25:22).

Pred oko 400 gledalaca, pretežno Jugoslovena koji žive i rade u Austriji, muška odbojkaška reprezentacija uspešno je startovala na šampionatu Starog kontinenta. Najveći doprinos pobedi dali su igrači prve postave: Tanasković, braća Grbić, Mešter, Vujević i Batez.

U prvom setu, posle dobrih servisa Gorana Vujevića i odličnog bloka, jugoslovenska ekipa je od rezultata 16:15 stigla do nedostižne prednosti 21:16.

Drugi set je trajao najkraće - 20 minuta. Selekcija Jugoslavije je od početka ovog dela igre nametnula svoj ritam i brzo obezbedila veliku prednost, koju je sačuvala do kraja.

Malo opuštanje jugoslovenskih igrača u trećem setu iskoristili su borbeni Česi i uspeli da smanje rezultat na 2:1. Selektor Jugoslavije Zoran Gajić je u četvrtom setu osvežio umornu ekipu uvođenjem Miljkovića umesto Bateza, i Gerića umesto Tanaskovića. Česi se nisu predavali i poveli su sa 18:17, ali su u samoj završnici, uz pojačan blok i efikasniji napad, odbojkaši Jugoslavije uspeli da stvore odlučujuću prednost (24:20) i dobiju utakmicu.

Sutra, 8. septembra, Jugoslavija igra sa Francuzima.

JUGOSLAVIJA - Češka 3:1 (25:20, 25:11, 24:26, 25:22)

Dvorana "Arena nova". Gledalaca: oko 400.

JUGOSLAVIJA: Đurić, Batez, Tanasković, Boškan, Mešter, Mijić, N. Grbić, V. Grbić, Gerić, Vujević, Miljković, Petković.