RUKOMET:
Sa Špancima za bronzu

14. jun 1999.

Loše drugo poluvreme: Jovanović (desno) prolazi pored Olsona
Kairo, 13. jun - Jugoslavija nije uspela da se plasira u finale Svetskog prvenstva za rukometaše pošto je večeras u Kairu, u polufinalu, izgubila od Švedske sa 23:22 (9:11).

Jugoslovenski rukometaši su propustili veliku priliku da pobedom nad Šveđanima uđu u finale Svetskog prvenstva. Vrlo dobrom igrom u prvom poluvremenu selekcija Jugoslavije je u potpunosti nadigrala suparnika, pri kraju prvog poluvremena imala i četiri gola prednosti (11:7) i napad, ali su njeni rukometaši u samom finišu ovog dela igre napravili nekoliko početničkih grešaka, dozvolivši švedskim rukometašima da postignu dva gola i vrate se u meč.

Bolji u odbrani nego u napadu:
Lisičić i Petrić (Jugoslavija, plavi dresovi)

U nastavku su Šveđani, zahvaljujući, pre svega, naglom padu u igri suparnika, uhvatili rezultatski priključak, pa je čitavo poluvreme vođena rezultatski izjednačena borba. Jugoslovenski rukometaši su, neinventivnom igrom u napadu napravili toliko grešaka u dodavanju, da iskusnoj ekipi Švedske nije bilo teško da na kraju trijumfuje.

Jugoslavija će se 15. juna boriti za bronzanu medalju sa ekipom Španije, koja je u dramatičnom drugom polufinalnom susretu poražena od selekcije Rusije - 21:22.

JUGOSLAVIJA - Švedska 22:23 (11:9)

Igrač
Sedmerci
Golovi/Šutevi
%
2 minuta isključenja